UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

Brány (Gates)

Metamodel: Gates

Brána (třída Gate) je překlenovací most pro zprávu z vnějšku fragmentu a vlastním fragmentem. Brána reprezentuje výskyt události (OccurenceSpecification), která je mimo rozsah, ve kterém se brána nachází.

Brána hraje více rolí podle toho, kdo ji vlastní (viz metamodel):
formal gate – formální bránu na interakcích,
actual gate – skutečnou bránu při použití interakcí (InteractionUse, viz dále),
combined fragment gate – zvýrazněnou bránu na kombinovaných fragmentech.

Brána je pojmenována ať už implicitně nebo explicitně. Implicitní pojmenování se skládá z určení směru zprávy (např. řetězcem in_ nebo out_) a názvem zprávy (př. in_search).

Notace: brána je pouze bod např. na rámu kolem fragmentu nebo jde o konec zprávy. Ta samá brána se může vyskytovat v tomtéž diagramu několikrát stejně tak jako může být v různých diagramech.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.