UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

Klíčová slova a stereotypy v UML

Klíčová slova se běžně objevují jako textové anotace připojené ke grafickým prvkům nebo jako část textové popisky v UML diagramu. Tato slova mají svůj význam, a tedy nemohou být použity uživatelsky definované elementy.

Klíčová slova jsou vždy uvedeny ve francouzských závorkách (tj. «a ») - pozor, neplést s dvěma za sebou jdoucími znaky menší než, resp. větší než. Dále taktéž pozor na to, že notace stereotypů používá ten samý zápis.

Pokud více klíčových slov a/nebo stereotypů je vztaženo k jednomu elementu, oddělují se čárkou:

"«"<label> ["," <label>]* "»"

kde:

<label> :== <keyword> | <stereotype-label>

Př.:

«include, myStereotype»

Seznam klíčových slov definovaných standardem najdete v UML v2.2 Superstructure, Annex B.

Seznam sterotypů slov definovaných standardem najdete v UML v2.2 Superstructure, Annex C.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.