UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

OCUP.CZ Hlavní stránka

Vítejte na stránkách věnované podrobné přípravě k certifikační zkoušce znalostí standardu UML. Před tím, než se začtete do jednotlivých textů, projděte si prosím následující popis, říkající, jak se stránkami pracovat.


Všechny texty, které jsou zde uvedeny, jsou napsány ve formě knihy (která mimochodem existuje i v papírové podobě). Kniha je rozdělena do těchto hlavních oddílů:
  1. Úvod: obsahuje všechny základní informace o knize.
  2. UML: rychle a letmo (ono stejně pomalu létat nelze) seznamuje čtenáře s myšlenkami UML.
  3. OCUP: nahlíží na zkoušku jako na celek, ukazuje, z čeho se skládá, kde ji lze složit a jaká jsou hlavní pravidla.
  4. OCUP Fundamental: Obsahuje všechny informace nutné pro složení základní úrovně.
  5. OCUP Intermediate: Obsahuje všechny informace nutné pro složení střední úrovně.
  6. OCUP Advanced: Bude obsahovat všechny informace nutné pro složené pokročilé úrovně. Zatím neuvádím, kdy (a zda) budu zkoušku skládat. Pln ideálů si ale myslím, že do toho půjdu.
  7. Doplňkové informace: Seznam literatury a přílohy.
Na kompletní obsah webu (knihy) se kdykoliv dostanete přes odkaz v pravém sloupci se seznamem oblastí.

Text je strukturován do kapitol a podkapitol, přičemž každá (pod)kapitola je uvedena na samostatné stránce.

Poznámka (OCUP.CZ na Blogger.com): Ačkoliv stránky OCUP.CZ běží z různých důvodů na blogovacím systému Blogger.com, rozhodně nejde o blog. Časy zveřejnění kapitol jsou nastaveny tak, aby šly za sebou logicky přesně jako v knize. Při čtení lze tedy využívat odkaz nazvaný Starší záznamy, díky kterému se vždy dostanete na další kapitolu. Jinými slovy pokud v budoucnu přidám další kapitoly, budu muset nastavit datum starší, než jaký je u současných článků. Z tohoto důvodu nelze např. využít RSS pro zjišťování novinek. Nejen z tohoto důvodu se můžete občas podívat na stránku Změny na OCUP.CZ, kde budu uvádět jak nové kapitoly tak i změny v těch stávajících.

Při práci s textem na těchto stránkách mějte na paměti autorská práva.

Kromě textu zde uvedeného nabízím i školení UML a přípravu k certifikaci úrovně Fundamental.

Shledáte-li informace zde uvedené přínosné pro vás profesní život, můžete to ocenit.

Další, méně formální informace najdete na doplňkovém webu Můj život s UML.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.