UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

Struktura akcí (Action Model)

V základní úrovni znalosti UML jsme se v kapitole věnované aktivitám seznámili i se základy akcí a pinů. Typů akcí je však poměrně dost a v rámci této (a následující úrovně) je nutno poznat jejich vlastnosti a znát význam. Ačkoliv tato část zabírá počtem otázek jen 10 % testu, je docela rozsáhlá kvůli poměrně obšírným digramům ze Superstruktury. Cílem je pochopit myšlenky akcí zde rozděle-ných do šesti kapitol a u těch, kde je to uvedeno, i notace. Výhodou je, že z mnoha názvů akcí lze vyvodit, co dělají.

Závislost mezi balíky

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.