UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

Úrovně znalostí

Základní (Fundamental Level)
V této úrovni je třeba znát základní notaci diagramu tříd, případů užití, diagramu aktivit a interakcí. Stejně tak bude vhodné znát primární typy (primitive types), pár stereotypů a klíčových slov. Důležité jsou také vztahy mezi jednotlivými elementy (dědičnost, závislost, spojení…).

Znalosti této úrovně jsou vhodné pro analytiky a návrháře řešení.

Pro další oficiální informace navštivte stránku http://www.omg.org/uml-certification/Fundamental.htm.

Střední úroveň (Intermediate Level)
Tato úroveň prověřuje hlubší znalosti diagramů aktivit a interakcí. K tomu přidává diagramy kompo-nent a nasazení, stavové diagramy, kompozitní struktury a profily.

Znalosti této úrovně odpovídají seniorským pozicím v analytických a vývojových týmech. Uživatel UML s těmito znalostmi dokáže interpretovat a vytvářet poměrně složité a komplexní UML modely.

Pro další oficiální informace navštivte stránku http://www.omg.org/uml-certification/Intermediate.htm.

Pokročilá úroveň (Advanced Level)
Nejvyšší úroveň vyžaduje pokročilé znalosti diagramu tříd (např. asociační třídu či metatypy), kompozitní struktury, komponentové diagramy a další. Kromě toho navíc zahrnuje OCL (Object Constraint Language) a základy infrastruktury a MDA (Model Driven Archtiecture).

Tato úroveň je již pro opravdu zběhlé uživatele např. MDA architekty, návrháře profilů či tvůrce CASE nástrojů.

Pro další oficiální informace navštivte stránku http://www.omg.org/uml-certification/Advanced.htm.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.