UPOZORNĚNÍ

Zkoušky OCUP Fundamental a OCUP Intermediate již není možné absolvovat. Nově jsou k dispozici OCUP 2 Foundation a OCUP 2 Intermediate. Texty uvedené na těchto neodpovídají plně novým zkouškám. Aktuální text najdete na nových stránkách.

Testy znalostí UML

Chcete si kdykoliv před, při nebo po čtení těchto stránek udělat test znalostí UML? Máte možnost absolvovat takový, který připravil autor těchto stránek. Vše podstatné najdete na http://www.kurzy-uml.cz.

Závěrečná poznámka ke zkoušce úrovně Intermediate

Zkouška úrovně Intermediate klade mnohem větší důraz na znalosti pravidel než ta předchozí, která se v mnoha otázkách ptá na notaci. V této jsem měl otázky na notaci odhadem tři. To by ale nevadilo, naopak. Co mi však vadilo hodně, je, že se v testu objevovaly otázky např. na stavový automat protokolu (má se zkoušet až na úrovni Advanced) nebo se používaly termíny, které sice byly v návrhu UML verze 2.0, ale pak byly přejmenovány či vynechány (pamatuji si otázku na jakousi akci ApplyFunctionAction, která v současné verzi UML vůbec není).

Většinu z toho šlo odvodit logicky, některé odpovědi bylo nutné střílet od boku (já si nebyl jistý asi u deseti otázek). Zůstává z toho pachuť odfláknutí ze strany OMG. Skoro 7000 Kč za zkoušku není žádná láce, tak by se ta skupinka akademiků měla sakra starat o to, aby tato investice měla řádnou hodnotu.

Pokud si tedy u zkoušky nebudete jisti, vždy nějakou odpověď uveďte. Pokud máte načtenou tuto příručku (anebo ještě lépe i standard), většinou se trefíte. Dobré je si také koupit vzorové testy, já používal tyto: http://www.ucertify.com/exams/OMG/UM0-200.html. Držím palce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbila se vám právě přečtená kapitola?

Líbil se vám článek? Přinesl vám užitek? Pokud ano, můžete mi zaslat pár drobných, čímž jednak dáte najevo, že se vám tu opravdu líbilo, a jednak mi ukážete, že má práce není zbytečná. Informace o darovací platbě zde.